Tipy na výlety


Okolí Penzionu Karlštejn Vinice je vhodné pro pěší turistiku, cykloturistiku, in-line bruslení,vyjížďky na koních, horolezectví a mnoho dalšího. Místa, která se vyplatí navštívit, naleznete níže:

HRAD KARLŠTEJN

Vzdálenost od penzionu: 1 300 metrů (35 minut pěšky)

Gotický hrad Karlštejn se nachádza 30 kilometrů jihozápadně od Prahy, v Chráněné krajinné oblasti Český kras. Hrad nabízí 3 prohlídkové okruhy s průvodcem. Každoročně se zde pořádají různé společenské a kulturní akce, jako divadla, koncerty, královské průvody a hlavně vinobraní.

WAX MUSEUM KARLŠTEJN

Vzdálenost od penzionu: 1 200 metrů (30 minut pěšky)

70 metrů vysoký kaleidoskop (imaginární koule), část zasvěcená Karlovi IV, Napoleonovi či Matce Tereze. Vynechat samozřejmě nemůžete Smetanu ani Dvořáka. Wax Museum je opravdu nezapomenutelným zážitkem.

MUZEUM HODIN

Vzdálenost od penzionu: 600 metrů (10 minuty pěšky)

Přijeďte do muzea hodin a prohlédněte si celou historii hodinářského umění. Dozvíte se, jak se tento průmysl rozvíjel od 16. století až do dnešních moderních dob.

VELKÁ AMERIKA

Vzdálenost od penzionu: 8 kilometrů (12 minut autem)

Velká Amerika je vápencový lom na území obce Mořina v okrese Beroun v České republice v CHKO Český kras. Je největším ze skupiny zdejších lomů. Vápencový jámový lom je asi 800 m dlouhý, 200 m široký a 80 až 100 m hluboký s přibližně 18 m hlubokým jezerem. Lom vytváří impozantní kaňon a je vyhledávaným turistickým místem. U východního konce lomu je v současné době parkoviště. Od roku 2008 vede podél severního okraje lomu žlutě značená pěší turistická trasa č. 6161 s několika vyhlídkovými plošinami, která k východnímu konci lomu přichází od Mořiny a od západního konce pokračuje k lomu Mexiko a kolem lomů západního systému pak směrem ke Karlštejnu.

KONĚPRUSKÉ JESKYNĚ

Vzdálenost od penzionu: 12 kilometrů (15 min autem)

Koněpruské jeskyně se nalézají uvnitř návrší Zlatý kůň nad obcí Koněprusy v CHKO Český kras. Koněpruské jeskyně jsou nejdelší jeskynní systém v Čechách. Jsou vyvinuty ve třech výškových úrovních s denivelací více jak 70 m. Jejich celková délka přesahuje 2 km, zpřístupněná trasa je dlouhá cca 620 m a její prohlídka trvá cca 1 hodinu. Koněpruské jeskyně jsou přístupné od 1. dubna do 31. října.